PEČUJEME O VAŠI PŘIROZENOU KRÁSU

Permanentní Make Up

Dokonalá přirozenost

V Madame Esthé poskytuji nejmodernější metodu profesionálního permanentního make-upu využívající německou patentovanou technologii PUREBEAU. Největší výjimečností této technologie oproti běžným stávajícím metodám je její dokonalá přesnost a možnost naprosto reálné kresby s 3D efektem. Výsledek je tedy k nerozeznání od pravého obočí nebo přirozených plných rtů.

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do horní vrstvy pokožky - epidermu - do hloubky cca 0,1 mm, aplikují k tomu určená barviva - mikropigmenty.

Permanentním make-up je určen pro:

obočí - upravuje se šířka, délka i barva, v případě chybějícího obočí jej lze zcela nově vytvořit.

oční linky - linky zvýrazňují oči nebo upravují jejich tvar. Novou konturou vynikne krása Vašich očí a řas.

rty - konturou lze docílit plné rty, zlepšení tvaru nebo potlačit jejich asymetrii. Barevnou výplní obnovujeme ztrácející se přirozenou retní červeň.

Permanentní make-up se využívá kromě zvýraznění obočí, rtů a aplikaci očních linek také k maskování jizev nebo vytvoření prsního dvorce po rekonstrukci prsu.

prsní dvorce  - jde to znovuvytvoření prsního dvorce a barevné vyladění znovuvytvořené prsní bradavky. Jedná se o poslední fázi rekonstrukce prsu po prodělaném onemocnění karcinomu prsu a stává se velkým estetickým bonusem. Ženy po ablaci /odstranění prsu pro nádor / podstupují rekonstrukci nového prsu různými metodami a poslední fází je rekonstrukce bradavky a prsního dvorce pomocí různých metod, kdy „tetováž prsního dvorce a bradavky“ je jednou z nich, a to velice přirozenou.

jizvy - permanentním make–upem můžeme opravovat jizvy po předchozích operacích. Pozitivního efektu můžeme dosáhnout vpravením barev do jizvy, a to v odstínech shodujících se s okolní kůží.  Jedná se zejména o jizvy po estetickém zákroku v obličeji -  faceliftingu, kde je viditelná jizva před ušním boltcem, nebo jizvy po úrazech.
Tuto metodu můžeme použít i v oblasti prsou - aplikací přímo do jizev po modelaci, zvětšení, nebo redukci prsou.

Technologie PUREBEAU

K dosažení dokonalých výsledků v aplikaci používám zařízení LADY LINER německé značky PUREBEAU. Jedná se o tetovací strojek s dlouhodobě uznávaným vynikajícím technickým řešením. Digitálně řízená rychlost pohybu jehly umožňuje u tohoto přístroje nastavení podle typu aplikované oblasti v rozmezí od 50 do 130 Hz. Nespornou předností je minimální vibrace pera a jeho velmi tichý chod, který nikterak nenarušuje psychickou pohodu během aplikace. 

K zařízení patří speciální jehly opracované laserem, zhotoveny z nerezové oceli bez nevhodného obrušování a dalších faktorů, které způsobují alergie nebo mají negativní vliv na usazení pigmentu. Jehly jsou velmi flexibilní a jemné. Pro každý typ jehly přísluší odpovídající tryska vedení jehly, která precizně určuje místo vpichu. Vytváří dokonalé přesné linie. Precizní výsledek s barvami Purebeau HiCon, které se nerozpíjejí a drží přesnou linii.

Konečný výsledek většinou vyžaduje dvě fáze aplikace v rozmezí 4 - 6 týdnů.

Teprve po uplynutí této doby zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme dále vyladit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo také zesvětlit. Zákroky jsou minimálně bolestivé vzhledem k používání speciálních anestetik.

Přirozeným procesem je obnova kůže a proto se barvivo postupně vytrácí.Tento proces je tzv. metabolizace či časová ztráta barev, trvá asi 3-5 let. Pak buď zákrok můžete podstoupit znovu s přihlédnutím k novým trendům a také s ohledem na přirozené stárnutí pokožky, měnící se proporce v obličeji apod., nebo permanentní make-up již nepodstoupíte a barva se přirozeně a postupně vytratí.

Pokyny před aplikací

Pokud používáte na zvýraznění obočí tužku, je vhodné, abyste přišla na konzultaci s obočím nalíčeným tak, jak jste zvyklá, či jak si přejete, aby vypadlo. Můžete si přinést také obrázek znázorňující obočí, jaké si přejete. Společně se dohodneme, zda styl, který pro trvalé kosmetické nalíčení obočí preferujete, je vhodný k vašemu věku a typu.

V případě aplikace permanentního makeu-pu očních linek, přijďte prosím k aplikaci dobře odlíčená a pokud jste nositelkou kontaktních čoček, vezměte si s sebou pouzdro na kontaktní čočky, roztok a raději i brýle.

V případě permanentního make-upu rtů velmi doporučuji  se vhodně připravit, protože aplikací PM může být vyvolán opar. Navštivte Vašeho obvodního lékaře a nechejte si předepsat tablety Herpesin 200, jejichž užívání je nutné nasadit před aplikací dle doporučení lékaře. Vyvarujete se tak nepříjemných a bolestivých projevů v podobě výsevu oparů, které navíc ohrožují výsledný efekt aplikace, protože díky jejich výskytu dochází k vypadání vpravených mikropigmentů.

Termín aplikace permanentního make-upu na rtech si naplánujte raději tak, aby se neshodoval s žádnou Vaší významnou událostí. Rty jsou po aplikaci výrazné, pigment zesvětlá až po několika dnech (4-5 dnů). Je vhodné několikrát za den používat speciální hojivou a hydratační mast, která rtům usnadňuje regeneraci.

Průběh aplikace

Předkreslení a výběr vhodného odstínu - vše je pečlivě konzultováno a schváleno klientkou

Aplikace – desinfekce ošetřované partie + všechno příslušenství při aplikaci permanentního make-upu je určeno k jednorázovému použití

Anestetikum - na očištěnou pleť je naneseno anestetikum, kterým je tlumena bolest během aplikace. Anestetika jsou používána po celou dobu aplikace.

Dokončení - na závěr klientka dostává instrukce, týkající se následné péče a doporučený přípravek potřebný pro ošetření. Termín následné kontroly bývá obvykle stanoven za čtyři až osm týdnů

Pokyny po aplikaci

V den aplikace může být jemný otok nebo zarudnutí kolem pigmentového místa,

4 dny po aplikaci udržovat pigmentované místo v čistotě a suchu,

24h po aplikaci místo nemáčet vodou!

používat doporučený krém vhodný k ošetření – Protat Aftercare,

nepoužívat na pigmentované místo líčidla ani jiné kosmetické přípravky,

neodstraňovat stroupky násilím,

chránit místo před prudkým sluncem a soláriem faktorem SPF 50,

týden nechodit do bazénu, sauny, posilovny, solária,

na místo aplikace nepoužívat bělící krémy s AHA kyselinou,

být 4 dny trpělivá, než se stroupky začnou samy odlupovat a barva bude mít jemnější a přirozenější odstín.

LINKY

2 dny po aplikaci mohou být oči mírně oteklé

na linky týden nepoužívat žádný krém ani jiné kosmetické přípravky

v případě mírného pálení očí použít oční kapky, nejlépe Ophtalmo-Septonex

OBOČÍ

dny po aplikaci bude barva obočí o 60% tmavší než vybraný odstín

RTY

2 dny po aplikaci přetrvává mírný otok rtů a barva rtů je o 60%  intenzivnější než bude výsledný odstín

z důvodu výrazné intenzity vzhledu rtů je nejlepší doba pro aplikaci PM rtů před víkendem

vyhněte se silně zabarveným potravinám /káva, červené víno,…/

             PRSNÍ DVORCE

ošetřené lokality udržujte v suchu, ideálně po dobu 48 hodin kryjte sterilními čtverci a ošetřujte doporučeným krémem

Kontraindikace

Časté kožní, nebo infekční onemocnění,

alergie na anestetikum,

zvýšená krvácivost, nebo snížená srážlivost krve,

užívání ATB, či psychofarmak,

cukrovka,

těhotenství,

sklon k tvorbě keloidních jizev a hyperpigmentací.

Moje fotogalerie